top of page
Uzman Eğitmen, Ekip Üyesi

Saadet Sözen

Yoga. Meditasyon

2000 yılında Merkez Bankası’nda kurumsal çalışma hayatına başlamıştır. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı, Oyak Bank ve ING Bank başta olmak üzere önemli kurumlarda çalışmış ve yöneticilik yapmıştır.

2013 yılından itibaren Ziraat Bankasında Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.
Finans, muhasebe, bankacılık, portföy yönetimi gibi alanlarda birçok eğitim almış olup SPK Lisanslama Belgesi ve Bireysel Emeklilik Aracılık Sertifikası sahibidir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir.

2012 yılında başlayan kişisel dönüşüm ve farkındalık süecinde birçok eğitime katılmıştır.
Bunlar arasında Kabuljan Murzaev, Cem Şen, Halise Baydar ve Sintia Mazon gibi değerli isimlerden Kadim Öğretiler üzerine eğitimler;
Yeşim Cimcöz’ün Yazarlık Atölyesi’nde yazarlık çalışmaları;
Tranformel Nefes Tekniği ve Mustafa Kartal’dan Holoterapi Nefes Eğitimi almıştır.

2018’den itibaren Yoga Vakfı kurucusu Adnan Çabuk’un Raja Yoga eğitimlerine katılmaya başlamıştır. Siddashram Yoga Eğitmenlik Programı’nı (SYEK) tamamlayıp Siddashram Yoga Center onaylı “Yoga Alliance RYT 200” uzmanlık sertifikasına hak kazanmıştır. Nefes Eğitim Araştırma Derneği’nin (NEAD) Nefes Seminerlerini tamamlamış olup Nefes Koçluğu sertifikası sahibidir.
2019 yılında Hindistan’da Golden Bridge Yoga merkezinde Gurmukh Kaur Khalsa’dan Kundalini Yoga Eğitmenlik Eğitimi almıştır.
2021 yılında Simrit Sarit Maor'dan ileri seviye Kundalini Yoga eğitimi almıştır.

Sakura Dönüşüm Merkezi & İda Yayıncılık kurucusu olan Sözen, yöneticilik dışında danışmanlık, Mentörlük, Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı, Nefes Koçluğu, Access Bars, Theta Healinig, Reiki ve Bioenerji uygulayıcısıdır.

Raja Yoga ve Kundalini Yoga aracılığı ile hayatlara dokunmaktadır. Tasavvuf ve birlik yolunda kendine ve insanlığa hizmet etmektedir. Kendi yaşam yolunda hem öğrenci hem öğretmendir.

0532 366 66 08

bottom of page