top of page

Yoga ve Meditasyon Derslerimiz

Katılmak istediğiniz Yoga dersini seçebilirsiniz. Seçim konusunda terettüt ediyorsanız, emin değilseniz danışmanımıza rahatlıkla sorabilirsiniz. Size önerdiği Yoga dersini almanız daha doğru olacaktır.

Meditasyon

Meditasyon, birçok kültürde ve dinde uygulanan manevi bir arınma tekniğidir.

Uyanıklık ve konsantrasyon çalışmalarıyla kişi kendini toplar ve zihnini, ruhunu dinlendirir.

Doğu kültürlerinde meditasyon, köklü ve bilinç açıcı bir teknik olarak kabul edilir.

Söz konusu olan bilinç açma durumu, her inanışa göre farklı adlandırılır.

Bunlar; boşluk, farkındalık, tek olma, burada ve şimdide olma, düşüncedeki özgürlük olarak tanımlanabilir.

Nefes

Nefes, beden ve zihnimiz arasındaki köprüdür. Nefesi derinleştirip yavaşlattığımızda, beyin ve bedende sağlıklı enerji akışı başlar. Günlük hayatımızda, doğru ve doğal nefesler, burundan alınıp verilmeli (Hava, burun içinde ısınarak ve süzülerek akciğerlere gider), düzenli, kesintisiz, yavaş ve derin olmalıdır.

Meditasyon

Hatha

‘Hatha Yoga’. Kelime anlamı olarak bakarsak; ‘Hatha’ güçlü, zorlu demektir. Ayrıca ‘Ha’, Güneş, ‘Tha’, Ay anlamında da kullanılır. Güneşin özellikleri; eril ve topraksı oluşudur. Isıyı ve eylemi temsil eder. Kreatif yönümüzü temsil eder. Ayın özellikleri; dişi, hafif, havadar oluşudur. Daha serin olan ve almaya açık ve yenilikçi yönümüzü temsil eder.

Bütüne varabilmek için bu denklemin her iki yanıyla da aşina olmamız ve aralarında sağlıklı bir bağ kurabilmemiz gerekir.

Reiki

Reiki dünyada kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır. Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır. Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin - ruh - beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir.

Hatha

Vinyasa

Vinyasa, bir hedefe doğru, adım adım, belli bir yoldan gitmek demektir.
Vinyasa Yoga, her nefeste bir duruştan ötekine geçilen, akışkan bir yoga tarzıdır.
Basitçe nefes ve hareketin senkronizasyonunu araştırır.
Nefesi açarken, bedeni, duyguları ve zihni açma deneyimi sunar.
Vinyasa Yoga için, günlük hayatın koşturması içerisinde, içsel sakinliği araştırma uygulamasının, yoga matı üzerindeki deneyimidir diyebiliriz.

Pilates

kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir.

Vinyasa

Ashtanga

Yoganın bu yöntemi nefesin ilerleyen sırayla giden pozlarla senkronizasyonunu içerir ki bu yoğun içsel bir ısı ve bol arındırıcı bir terleme ile kasların ve organların toksinlerden arınmasına yol açar. Sonuç, kan dolaşımının gelişmesi, daha hafif ve güçlü bir beden ile dingin bir zihindir.
Ashtanga Yoga uygulamasının faydaları, kan dolaşımının gelişmesi, daha hafif ve güçlü bir beden ile dingin bir zihindir.

Theta Healing

ThetaHealing tekniği, bir dine özgü olmayan, ancak hepsini kabul eden - Yaradan'a yaklaşmak amacıyla bir meditasyon tekniği ve manevi felsefedir. Zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için sınırlayıcı inançları temizlemenize ve hayatı olumlu düşüncelerle yaşamanıza, yaptığımız her şeyde erdemler geliştirmenize izin veren bir eğitim yöntemidir. Meditasyon ve dua yoluyla, ThetaHealing Tekniği olumlu bir yaşam tarzı yaratır.

Ashtanga

Kundalini

Kundalini yoga, otonom sinir sistemi üzerine yoğun bir şekilde çalışan bir yoga türüdür. Kundalini yoga, enerji kanallarımız olarak var saydığımız meridyenler üzerinde bulunan engelleri kaldırır, bu sayede farkındalığımızı arttırır. Kundalini yogayla birlikte saf bilinç açığa çıkar ve kişi, yeni bir bilinç haline ve farkındalık seviyesine ulaşır. Kundalini yoga sayesinde limitlerinizi görebilir, direncinizi fark edebilir ve bunların üstesinden gelerek sınırlı düşüncelerden kurtulabilirsiniz.

Dans

Latin dansları, Sirtaki, Zumba, Rumba, Tango, Salsa, Ça ça ça gibi çeşitli dans türleri.

Kundalini

Hamile

Hamile yogası, bedenini, zihinsel ve ruhsal olarak, anneliğe ve doğuma hazırlayan çalışmalar bütünü. Prenatal yoga olarak da adlandırılıyor. Yalnızca normal doğuma hazırlanan kadınlar için değil; hamile olan tüm kadınlar için çok faydalı.
Hamilelik dönemini rahat geçirmek, bulantı, kramp ve gerginlikleri hafifletmek, yoga duruşu çalışmalarıyla beli ve omurgayı desteklemek, bedeni doğuma ve sonrasına hazırlamak üzere bir yoga uzmanı eşliğinde yapılan tüm çalışmalar, hamile yogasının kapsamında.

Müzik

Piyano, keman, flüt gibi çeşitli müzik dersleri.