top of page
Uzman Eğitmen, Ekip Üyesi

Dee Duygu Cooke

Yoga, Reiki

Eğitim;
100 Saatlik Vedik Astroloji ve Ashtanga Eğitimi - Rishikesh, Uttarkand, Hindistan, 2019

Transandantal Meditasyon Kursu, Sungur Pamir, Fethiye, Türkiye 2018

Arketipler Atölyesi, İçimizdeki Tanrıça, Mark Wentworth, Antalya, Türkiye 2017

10 Günlük Vipassana Meditasyon Kursu, Dehradun, Uttarkand, Hindistan, 2016

300 Saat Yoga Öğretmeni Eğitimi - Rishikesh, Uttarkand, Hindistan, 2016

100 Saatlik Ashtanga Yoga Kursu - Kino MacGregor&Tim Feldmann - Londra, Birleşik Krallık, 2015

110 Saat Kundalini Yoga Eğitmenlik Eğitimi - I-SKY - Reading, İngiltere, 2014

Temel Danışmanlık Becerileri Kursu - Bristol, Birleşik Krallık, 2014

Anatomi ve Fizyoloji Kursu - Bristol, İngiltere, 2013

Reiki İkinci Derece, Seviye 2 - Christine Lunt - Bristol, Birleşik Krallık, 2013

200 Saat Yoga Öğretmenliği Eğitimi - Laura Gilmore - Bristol, Birleşik Krallık, 2012

Reiki Birinci Derece, Seviye 1 - Christine Lunt - Bristol, Birleşik Krallık, 2011

Yoga, Pilates, Meditatif Dans - İstanbul, Türkiye, 2004-2007

Yıllar önce dizinden yaralandı ve iki dizinden de ameliyat oldu. Ameliyatlardan sonra bile fiziksel durumunda önemli bir iyileşme olmadı. İyileşmesi Sinan Temizalp'in gözetiminde Yoga Terapi ile başladı ve kısa bir süre sonra tekrar yoga ve dansa dönebildi.

Ek olarak, beş yıl sonra, önceki diz yaralanmasını ve fiziksel hareketliliğini etkileyen bir sırt yaralanması geçirdi. Kendisine “iyileşemeyeceği” söylendi ama pes etmedi ve 2011 yılında Christine Lunt ile Reiki Birinci Derece inisiyasyonu ile Reiki şifasını hayatına ekledi. Ayrıca kendi tedavisi için bir yoga rejimi geliştirdi. Sonuç olarak çok hızlı iyileşti ve aktif hayatına yeniden başladı.

Bu deneyim, yolunu ve bu hayattaki amacını düşünmesini sağladı. Kendini başkalarına hizmet etmek için kullanmayı seçtiği Yoga ve Reiki'ye adamaya karar verdi. Bu güvenle 2012 yılında Laura Gilmore ile Yoga Öğretmenliği Eğitimi (Yoga Alliance) aldı ve o tarihten itibaren İngiltere ve Türkiye'de Yoga eğitmenliği yapmaya başladı.

7 yılını İngiltere'de, 6 yılını Türkiye'de geçirdikten sonra şimdi Yunanistan'da yaşıyor ve burada daha sakin ve huzurlu bir yaşam için inzivaya çekiliyor.

"Yoga benim her zaman büyük bir tutkum oldu. Diğer kariyer yollarına odaklanırken, yoga ve diğer meditatif egzersizler her zaman ruhumun ve kimliğimin çekirdeğini oluşturdu. Ciddi sağlık sorunları yaşadığım deneyimler beni yeniden değerlendirmeye itti. hayatım ve sonunda diğer kariyer planlarından vazgeçtim. Öğretmekten büyük zevk alıyorum ve başkalarıyla yoga ve reiki paylaşmaktan keyif alıyorum.

Yolculuğum her gün yoga ve reiki yaparak, hocalarımın rehberliğinde ve düzenli olarak yoga öğreterek ve başkalarına reiki terapileri sunarak devam ediyor. Yoga ve reiki sadece fiziksel ve zihinsel disiplinler değil, aynı zamanda bize doğru yolda rehberlik eden ışıklar olduğundan, yolculuğumun beni nereye götüreceğini görmek beni heyecanlandırıyor. Tutkum, bu ışığı olabildiğince çok insanın hayatına getirmek ve onların mutluluk, bütünlük ve sağlığa giden yolculuklarında onlara yardımcı olmaktır."

0532 366 66 08

bottom of page