top of page

REIKI

Reiki dünyada kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır.

REIKI

REİKİ NEDİR;
Reiki dünyada kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır. Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır. Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin – ruh – beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki; kişiyi fiziksel ve ruhsal olarak destekleyen evrensel enerjiyi kullanma tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ve iyi niyet ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir (Reiki Master’ı tarafından insiye edilen) herkes tarafından kullanılabilir. Reiki tıp, modern tıp, alternatif tıp yöntemlerinin yerine kullanılamaz. Kişisel gelişim programıdır. Ancak birlikte kullanıldığında birçok bedensel, ruhsal, zihinsel sorunun çözümüne destekleyici olarak etkili olur.

REİKİ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?
Hayatımdaki sıkıntılarımı halletmek için elime her türlü donanıma sahip bir alet edevat kutusu verilmişti. Bu kutuda neler mi vardı? Öncelikle bana her an doğruyu söyleyen, beni sevgiye, sevgiyle yönlendiren bir “içses”. Onun dışında Reiki, korkuları sevgi enerjisine döndürmek için yapılan meditasyonlar, negatif bilinçaltlarımı bulup yerlerine sevgi sözcükleri yerleştirmek, karma temizlikleri ve tabii affetme, yani geçmişte yaşadığım her anı sevgi enerjisine dönüştürmek. Hepsinin de özü sevgiydi. Hepsinin de özünde sevgiye ulaşmak vardı. Herhangi bir sıkıntım olduğunda alet edevat çantamı açıyor kullanmam gereken aletleri çıkartıyor ve sorunumu çözüyordum. Bazen tek bir alet yetiyordu. Eğer trafikte korna çalan taksiciye kızmışsam, arkadaşım ters bir laf etmişse, ya da işte bir terslik olduysa, o an buna neden olan zihni ya da korkuyu buluyor, anda çalışıyor, öfke, endişe gibi o andaki negatif duygum neyse sevgiye dönüştürüp ana devam ediyordum. Bazen de çantadaki tüm aletleri tek tek kullanarak daha uzun bir çalışma yapmam gerekiyordu.

REİKİ EĞİTİMİ: Eğitim 3 aşamadır.
1. DERECE REİKİ EĞİTİMİ: Reiki eğitiminin temelidir. Reiki 1. aşama insiasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır.
1. AŞAMA REİKİ EĞİTİMİ : Eğitimi teorik ve uyumlama (inisiyasyon) olmak üzere iki bölümden oluşur. Teorik eğitimde Reiki nedir, nasıl çalışır, enerji bedenimiz, aura ve çakralar hakkında bilgiler verilir. Sonrasında Reiki kullanımı öğretilir. Ve kişi inisiyasyon alır. Bu Anadolu da el verme olarak tabir edilen Reiki ye uyumlanma işlemidir. Bu aşamadan sonra kişi hem kendine hem de başkasına fiziksel düzeyde Reiki verebilecek duruma gelir. Bunun için eğitimde öğrenilen bölgelere elleri koyup, Reiki ye bağlanmak istemesi yeterlidir. Herhangi bir konsantrasyon yada tecrübe gerektirmez. Kazanılan bu beceri hayat boyu kaybolmaz. Ancak Reiki ye kanal oldukça etkisi artar.

Eğitimin İçeriği:
Reiki Nedir?
Reiki Nasıl Çalışır?
Reiki Tarihi, Mikao Usui
Enerji Bedeni, Aura ve Çakralar.
Reiki Kullanımı.
Reiki ile Kendine ve Başkalarına Uygulamalar Yapabilme.
Bireysel İnisiyasyon (Uyumlama).
Katılımcıların Sorularının Cevaplanması.
Katılımcılara Sertifika verilmesi.

bottom of page