Kapat

Yoga


Yoga nedir?

Yoga, Hint felsefesinde 5.000 yıllık bir geçmişe sahip olan zihin ve beden uygulamasıdır. Çeşitli yoga hareketleri; fiziksel duruşları, nefes tekniklerini ve meditasyon veya rahatlamayı birleştirir. Yoga'nın en önemli amacı, zihni sadelik ve huzura ulaştırmak için yenilemektir. Bu huzur hissi Asana (duruşlar) ve Pranayama (nefes) uygulamalarından gelir.

 

Kundalini Yoga;
Daha sağlıklı bir bedene, dengeli bir zihne sahip olursunuz. 
Yaratım gücünüzü artırır. Canlı, enerjik ve yaratıcı olursunuz. 
Bedensel gücünüz ve esnekliğiniz artar. 
İç Organların çalışmalarını düzenler. Salgı bezleriniz, kardiovasküler, lenf, sindirim ve sinir sistemleri mükemmel çalışmaya başlar. 

Gevşeme teknikleri, bedensel ve zihinsel rahatlama sağlayarak iç huzura kavuşmanızı sağlar. 
Stres serbest kalır ve zor durumlarla dengeli şekilde baş etme yeteneğiniz artar. 
Nefes teknikleri ile akciğer kapasiteniz genişler. Düzenli uygulandığında astım ve panik atak iyileşme sağlar. 
Hem beden, hem zihinsel detoks sağlar. Duygusal engeller ortadan kalkar ve kendinize yeni ve pozitif bir yaşam kurabilirsiniz. 
Bağışıklık sisteminizi güçlendiririr. 
İsteklerinizin gerçeklemesi yeteneğine sahip olursunuz. istediklerinizi yaratma gücünü aktif hale getirebilirsiniz.

‘’Kundalini enerjisi bütün enerji merkezlerimizden geçerek yükseldiği zaman, insanoğlu kendi tanrısal gücünü anlar. İşte sırf bu yüzden Kundalini yoga için “tehlikelidir” derler, çünkü bu tanrısal gücü fark eden ve deneyimleyen insanı, başka insanlar kendi çıkarları için kullanamaz, onlardan yararlanamaz! Yogi Bhajan”
-
Kundalini Yoga ve Meditasyon; zihin, beden, ruhsal dönüşüm sağlayan, herkesin yapabileceği bir yogadır.Sinir sistemi ve salgı bezleri üzerinde etkin olarak çalışır. Enerji kanallarımız olan meridyenler üzerindeki var olan blokaj ve tıkanıklarını açarak, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve organ sağlığını geliştirir. Vücut sistemleri üzerinde etkili olarak çalışan Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği şifa, dönüşüm ve farkındalık yogasıdır.

 

Dolunay'a Özel Dua Meditasyonu

 

 

 

E-Bültene Üye Olun
Takipte Kalın

Sakura Dönüşüm Merkezi © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır